Hayrabolu Ticaret Borsası

T.C.
Hayrabolu Ticaret Borsası

D   U   Y   U   R   U

03 Ekim 2023

Hayrabolu Ticaret Borsası Başkanlığı’ndan Genç Girişimciler Kurulu Üyelerimize duyurulur.

TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Seçimleri 19 Ekim 2023 Perşembe günü 10.00 – 17.00 saatleri arasında Hayrabolu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ekteki seçmen listesindeki üyelerin oy kullanması ile yapılacaktır.

İcra Komitesi Üyeliği adaylık başvuruları 11 Ekim – 17 Ekim 2023 tarihleri arasında bir dilekçe ve ekinde aday olabilme şartını tevsik eden adli sicil belgesi ile birlikte Hayrabolu Ticaret ve Sanayi Odası’na yapılacaktır.

Aday olabilme şartlarını taşıyan üyelere ilişkin liste 18 Ekim 2023 Çarşamba günü mesai başlangıç saatinden itibaren seçim tamamlana kadar Borsamızın hizmet binasında bulunan ilan yerinde asılmak ve/veya internet sitesinde yayımlanarak duyurulacaktır.

İlgili mevzuat uyarınca;

  • Seçimin yapılacağı Hayrabolu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından seçmen listelerini incelemek ve seçimleri yapmak üzere kendi personeli arasından bir başkan ve iki üyeden oluşan seçim sandık kurulu oluşturulur.
  • Seçimde sadece seçmen listesinde ismi bulunan kişi kimliği ile oy kullanabilecek olup vekâleten oy kullanılamayacaktır.
  • İlgili mevzuat kapsamında Hayrabolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulunca karara bağlanması gereken itirazlar Hayrabolu Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreterliğine, Merkez Seçim Kuruluna yapılacak itirazlar ise TOBB Girişimcilik Müdürlüğü’nün girisimcilik@tobb.org.tr e-posta adresine ulaştırılacaktır.