TüRKçE
ENGLISH
Haberler
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Edirne Şube Müdürü Emrah Uslu Borsamızı Ziyaret Etti

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Edirne Şube Müdürü Emrah Uslu ve Uzman Dilek Sarıkaya Borsamızı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanımız Süreyya Çiftçioğlu ile görüştüler.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Edirne Şube Müdürü Emrah Uslu Merkez Bankası’nın idari yapısına, işlevlerine ve temel iletişim araçlarına ilişkin bilgilendirmelerde bulunarak, Merkez Bankası bünyesinde Fiyat istikrarı açısından kritik önem arz eden gıda ve tarım ürünleri fiyatlarına dair verileri detaylı ve zamanlı olarak incelemek suretiyle erken uyarı fonksiyonu görmek amacı ile kurulan Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesinin görev ve çalışma koşulları hakkında bilgiler sundu.

Daha Sonra Yönetim Kurulu Başkanımız Süreyya Çiftçioğlu tarafından Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Edirne Şube Müdürü Emrah Uslu ve Uzman Dilek Sarıkaya’ya Borsamızın faaliyetleri hakkında bilgiler verildi.

İlçemizin ve ülkemizin özellikle buğday ve ayçiçeği ürünleri için üretimin artırılması ve fiyat istikrarı için yapılması gerekenler hakkında görüşler bildirildi.

Yayın Tarihi: 05 Şubat 2021 Cuma, 14:48

 • .
  TC Hayrabolu Ticaret Borsası
  Kahya Mah. Prof.Dr. Erhan Tabakoğlu Cad. No:1
  Hayrabolu / TEKİRDAĞ
  Tel: 0 282 315 11 78    -    0 282 315 51 00
  Faks: 0 282 315 11 79